Forklift operatörlük belgesi

 

Forklift operatörlük belgesi nasıl alınır  forklift belgesi sınavı forkift ehliyeti sınav tarihleri 2018 yılı forklift ehliyet ücretleri gerekli şartlar ve başvuru evrakları nelerdir Forklift sertifikası G sınıfı ehliyete nasıl işletilir, Elektrikli şarjlı forklift ,Reach Truck dar koridor forklift türü istifleme yükleme kaldırma iş makinaları operatörlük belgesi hakkında sıkça sorulan soruların cevapları…

Forklift mi, portif mi ?

Bu sorunun cevabı Forklift kaldırma yükleme istifleme iş makinesinin adı Forklift tir Ancak halk arasında yada piyasada telaffuz,şive ve söylenmesi daha kolay olduğundan genelde Portif veya forklit, porkilit, fortift olarakta kullanılmaktadır.

 

** Forklift operatörlük belgesi almak için gereken şartlar.. **

1- 1 Adet Fotoğraf

1 Adet Vesikalık Fotoğraf : Yeni çekilmiş ve yüz kısmı ön cepheden çekilmiş vesikalık fotoğraf olmalıdır.

2- Diploma Fotokopisi Noter Tasdikli veya Asıl Belge

DİPLOMA,TASDİKNAME,GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ,ÖĞRENİM KAYIP BELGESİ NOTER TASTİKLİ veya Asıl Belge ,AÇIK LİSE veya ÜNİVERSİTE’ de okuyanlar ÖĞRENCİ BELGESİ 2 ADET almalıdır.

En az İLKÖĞRETİM ( 4306 Sayılı yasa gereği 18/08/1997 yılı ve öncesinde İlkokul diploması olan adaylar kurslara kayıt olabilir. Diğer adayların en az ilköğretim okulu (8. sınıf) mezunu olmaları gerekmektedir.Açık İlköğretim öğrencileri , 1. ve 2.kademe okur yazar belgesi olanların kayıtları yapılamamaktadır ) mezunu olunması zorunludur..

 

3- Sabıka Kaydı (Verileceği kurum kısmına EHLİYET için yazılması gerekmektedir.)

SABIKA KAYDI BELGESİ : Sabıka kaydı dilekçesine konusu : “ EHLİYET “ Olacak,

 

4-  “ G “ Sınıfı Sürücü Olur Sağlık Raporu ( 2 suret ) : Sağlık Bakanlığı izinli Özel Hastane ve kliniklerden v.s. alınabilir.;( SAĞLIK RAPORU AİLE HEKİMLERİNDEN ÜCRETSİZ ALINABİLMEKTEDİR )

 

5- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

NÜFUS CÜZDANI Fotokipisi : Nüfus cüzdanının veriliş tarihi 10 yılı geçmiş olmamalıdır

 

SINAV PROGRAMI

Forklift Belgesi sınavı nasıl yapılır .

Forklift operatörlük belgesi sınavları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstanbul Güngören İlçesindeki kurs binamızda yapılacak olup. Sınav günü ilk olarak teorik sınav yapılacaktır, teorik sınavda başarılı olan kursiyerler uygulama sınavına girecektir. Her iki sınavda da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları sınav tarihini takip eden 15 gün içinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanır ve kursiyerlere teslim edilir. Teorik sınavda 50 adet soru sorulmaktadır. Geçer not 70 dir Uygulama sınavında da geçer not en az 70 puandır.

>>>>>>Bakınız Forklift Operatörlük Belgesi

 

Sürücü Belgesi Ehliyet’e İşletme

Herhangi bir sınıf ( A2,B,C,D,E,F ) olanlar forklift operatörlük belgesini aldıktan sonra iş makinaları Kursunun bulunduğu yerdeki Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne müracaat edip Operatörlük belgelerini Sürücü belgelerine G sınıfı ehliyet olarak işletebilirler..

 Operatörlük Belgesini aldıktan sonra

1- Önce her hangi bir sınıf sürücü belgesi ( A2,B,C,D,E,F ) için sürücü kursu na başvurup ehliyet sertifikası alınır daha sonra kazanılmış ehliyet sertifikası ve operatörlük belgesi ile Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne müracaat edip Sürücü belgesi alınabilir.Eski tip ehliyetlerde  Örnek E sınıfı sürücü sertifikası alındıysa ehliyete E+G ve yan tarafına  ” FORKLİFT ” alınan operatör belgesinin adı yazılır… Yeni tip sürücü belgelerinde ise aşağıdaki g sınıfı yeni tip ehliyet teki gibi g sınıfı ve ehliyetin arkasına operatör belgesinin kodu yazılır.

Yeni tip Forklift Ehliyeti

yeni tip forklift ehliyeti, forklift ehliyeti, g sınıfı ehliyet, ehliyet kodları

Yeni tip İş makineleri ehliyet kodları

İstanbul Avrupa yakası Güngören, Bağcılar, Bayrampaşa, Başakşehir, İkitelli, Avcılar, Arnavutköy, Esenyurt, Küçükçekmece, kıraç, akçaburgaz, Beylikdüzü, Hadımköy, Büyükçekmece, Silivri, Çatalca bölgeleri Forklift ehliyeti Kursu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir